מתיחת פנים

לאחר גיל 40 הפנים שלנו מאבדים את היופי. העור מתחיל לדלדל, השומן מצטבר, הקמטים מעמיקים, האלסטיות פוחתת. השנים שחלפנו בחיינו והחשיפה לשמש תרמו לכל הסימנים הלא נעימים על פנינו. בגיל 40 אנחנו עוד צעירים בתוכנו אך הפנים משתנות לרעה. בתום מחקר ופיתוח רב ניתן לומר כי במאה ה-21 קיימים פתרונות כמעט לכל הבעיות האסתטיות הללו. הפתרון לבעיה במקרה זה הוא ניתוח מתיחת פנים. לרוב, נעשה לאנשים בגיל 40 עד 65. תתפלאו לשמוע כי אנשים בגיל מבוגר יותר גם כן עושים ניתוחי מתיחת פנים. ככל שאתם צעירים יותר, התוצאות של טיפול מתיחת פנים יעילות הרבה יותר. זאת מכיוון שהאסתטיות בעורכם לא נעלמה לחלוטין עדיין.

הליך ניתוח מתיחת פנים

מרפאות מתיחת הפנים השונות מחזיקות בטכניקות רבות לביצוע ניתוח מתיחת פנים. הבחירה בטכניקה הנכונה נעשה בהתאם לעור, מבנה הפנים והיקף הניתוח הנדרש. הניתוח נמשך בדרך כלל בין שעתיים לארבע שעות ונעשה שימוש בהרדמה חלקית או מלאה. בהתאם לטכניקה והיקף הטיפול שיש לבצע בכם. במהלך הניתוח מותחים את העור כלפי הרקות, האוזניים והעורף, מסירים עור עודף ורקמות שומן מיותרות ולבסוף תופרים את העור עם כלי תפיחה או סיכות מיוחדות. בתום ניתוח מתיחת פנים, יש צורך בחבישה על הפנים למשך ימים בודדים. המרפאה שתבצע את הטיפול תדאג לתת לכם פירוט מלא – מה כולל הניתוח הספציפי שלכם.

התוצאה של ניתוח מתיחת פנים

את השינוי המשמעותי ניתן יהיה לראות כבר לאחר כמה שבועות. העור חלק ומתוח, הקמטים נעלמים, השומן לא נראה באופק. כעבור מספר חודשים, אתם רואים את התוצאה הסופית של ניתוח מתיחת פנים. אין לשכוח כי אתם ממשיכים להזדקן ואין התוצאה תהיה לעולמים. הסימנים שהופיעו לפני ניתוח מתיחת פנים חוזרים בהתאם לסוג העור ואף אלמנטים נוספים כמו חשיפה לשמש, עישון, ותזונה לקויה. הסימנים יכולים להופיע שוב במקרה הגרוע לאחר שנה, ובמקרה הטוב לאחר עשר שנים. יחד עם זאת, בעולם האסתטיקה מדובר באחד הניתוחים המוצלחים ביותר.

תופעות לוואי לאחר מתיחת פנים

בתום הניתוח קיימת לעיתים קרובות נפיחות אשר יורדת בהדרגה כעבור מספר שבועות. יובש בעור, אי נוחות ואף כאבים יכולים להופיע מיד לאחר הניתוח, אך קיימים כלים שונים להתמודד עם התופעות הללו. חודשים לאחר הניתוח אתם נמצאים בפיקוח מלא של המרפאה ותמיד יש לאן לפנות במקרה הצורך. בעצם, מדובר בתופעות רגילות לאחר כל ניתוח מסוג זה, אך קיימים גם תופעות לוואי נדירות יותר כגון היווצרות שטפי דם גדולים שיידרשו טיפול ע"י ניקוז. בעיות קודמות בלחץ דם יכולות לתרום לשטפי הדם. לכן, ניתוח מתיחת פנים מומלץ לאנשים אשר אינם סובלים מבעיות לחץ דם.

תופעה נדירה נוספת היא פגיעה בעצבים שעלולה להגביל או לשתק באופן זמני את פעילות השרירים באזורים מסוימים. צלקות, נשירת שיער והיווצרות אזורים נמקים בקצוות העור גם כן ניתן להוסיף לרשימת תופעות הלוואי הנדירות. דווקא העישון הוא שגורם לזרימת דם מופחתת לאזור הפנים ועל מנת לצמצם את הסיכוי להיווצרות נמקים בקצוות העור מומלץ לא לעשן חודש לפני ואחרי ניתוח מתיחת פנים. אמנם הניתוח טומן סכנות וסיבוכים כמו בכל ניתוח, אך כאמור התופעות הללו נדירות מאד.

הוספת מאמר לאתר?

    קידום אתרים מקצועי בגוגל קידום אתרים מקצועי בגוגל
    דילוג לתוכן