חשמלאים

חשמלאים אלו בעלי מקצוע מוסמכים אשר מבצעים עבודות ותיקונים הקשורים לחשמל. החשמלאי מטפל החל מהדברים הקטנים ביותר כמו החלפת שקע, תיקון קצר חשמלי והתקנת נקודות תאורה חדשות בדירה ועד לעבודות בסדר גודל רב כמו החלפת כל מערכת החשמל בדירה, החלפת מונה חד-פאזי לתלת פאזי על מנת לספק צריכת חשמל גבוהה ועוד. אפילו כאשר אתם מזמינים עבודת שיפוצים, חובה להשתמש רק בחשמלאי מוסמך על מנת לבצע את העבודות הקשורות בתחום.

חשמלאים מוסמכים

לחשמלאים יש כמה דרגות. חשמלאי בהרצליה מוסמך רשאי לבצע את כל עבודות החשמל. חשמלאי מעשי יכול לבצע עבודות במתח נמוך ולערוך תוכניות של עד 40 אמפר. בארץ מתח החשמל אינו גבוהה ולכן בביתכם הפרטי לחשמלאי מעשי לא תהיה בעיה לבצע את העבודה. חשמלאי עוזר רשאי לבצע את העבודה בנוכחות ופיקוח חשמלאי מוסמך. שימו לב, אפילו חשמלאי עוזר חייב להחזיק בתעודת "חשמלאי עוזר". אז לפני שאתם משתמשים בשירותי חשמלאים, כדאי מאד לבדוק את התעודות שלהם. ושהשיפוצניקים לא יספרו לכם כי הם רשאים לבצע את עבודות החשמל.

הסכנות והתקלות בעבודה חובבנית

חשמלאים מוסמכים חשובים לא רק לטובת הבטיחות, אלה גם על מנת לבצע עבודה איכותית עם ציוד מתאים וחלקים הדרושים והתואמים לדירתכם. מספיק השימוש בחוטים לא נכונים או חיבורים רופפים על מנת להביא לשריפה – דבר שיכול לסכן את חייכם. לכן, חשוב באמת להשתמש בשירותי חשמלאי עם תעודה ולא לחסוך בעלויות על דבר כה רגיש. הארקה היא כלי חשוב שהומצא לטובת הבטיחות שלכם. הארקה גורמת לזרם החשמל לעבור לאדמה ולא לגוף האדם במקרה של התחשמלות. אם הארקה אינה תקינה או חוברה בצורה לא נכונה – אתם שוב נמצאים בסכנה.

אפילו דבר קטן כמו חיבור שקע בצורה נכונה יכול למנוע שריפת המכשיר החשמלי שחיברתם אל השקע. כאשר מבצעים עבודות במערכת החשמל, יש להקפיד להעביר את כל חוטי החשמל בתוך הקיר עם צינור מבודד – זאת על מנת למנוע התחממות של החוטים, בשביל לצמצם את הקושי להגיע אל החוטים במקרה של תקלה ועל מנת למנוע התחשמלות אם תפגעו בלי כוונה עם המסמר בצינור המבודד. אלו רק חלק מהדוגמאות שיכולות להוביל לסכנה ממשית ותקלה במערכת החשמלית – אותה ניתן למנוע מראש. חשמלאי בכפר סבא מוסמך חייב לאתר כל תקלה מסוג זה ולטפל בה כנדרש.

השימוש בחשמלאים

השימוש בשירותי חשמלאים נפוץ מאד במדינת ישראל. אם מדובר בדירה ישנה, השימוש בשירותי חשמלאי 24 שעות נעשה על מנת להחליף ולחדש את מערכת החשמל בבית. מערכת חשמלית חדשה שהותקנה ע"י חשמלאי מקצועי תמנע עומסי יתר. בעיית עומס היתר נפוצה לא רק בדירות הישנות – מכיוון שיתכן כי חיברתם המון מכשירים זוללי חשמל בו זמנית והמפסק בבית קופץ. ניתן באופן עצמאי לפתור את הבעיה ע"י כיבוי חלק מהמכשירים ופשוט להרים את המפסק. אם מכשיר מסוים ספציפי גורם לקצר, עליכם לקחת אותו לתיקון. מעבר לזאת, בדרך כלל, כל בעיה אחרת דורשת שימוש בחשמלאי עם תעודה. אם אתם מחליפים מונה חד-פאזי לדו-פאזי את העבודה חייב לבצע חשמלאי מוסמך – ולא חשמלאי מעשי. במערכת השוואת המחירים ניתן לבחון שירותי חשמלאים מוסמכים בלבד.

הוספת מאמר לאתר?

    קידום אתרים מקצועי בגוגל קידום אתרים מקצועי בגוגל
    דילוג לתוכן