הזרקת בוטוקס

המהפכה בתחום העלמת הקמטים החלה בשנת 2002, כאשר ארגון הבריאות והמזון האמריקאי ה-PDA אישר את הבוטוקס – רעלן המיוצר ע"י חיידק הקלוסטרידיום בוטולינום, כטיפול קוסמטי. מאז התחום צבר תאוצה וכיום הוא הטיפול הקוסמטי הנפוץ בארה"ב ובאנגליה. מיליוני טיפולי הזרקת בוטוקס נעשים בכל רחבי העולם מדי שנה – ביעילות מרשימה. בישראל עשרות קליניקות מציעות טיפולים להעלמת קמטים באמצעות הזרקת בוטוקס. לרוב מדובר בנשים וגברים בגילאים 35 עד 65 שנה.

מה בנוגע לתופעות לוואי?

הטיפול כמעט נטול סיכונים. ללא הרדמה, אינו פולשני ובעל זמן התאוששות קצר ביותר. טיפול שנעשה במרפאה איכותית יעיל ובטוח יותר מהרגיל. התוצאה של טיפול כזה יכולה להחזיק חודשים, אך לא לאורך שנים. לכן, מומלץ לבצע את הטיפול הראשון בכל מקרה. אם לא אהבתם את התוצאה – פשוט אפשר שלא להמשיך אותו. תופעות הלוואי נדירות יחסית – אך גם הן נעלמות בהדרגה אם לא ממשיכים בטיפול הזרקת בוטוקס קבוע. יחד עם זאת, לאחר מחקר ועדויות רבות התגלה כי הזרקת בוטוקס מונעת לעיתים רבות כאבי ראש ומגרנות כרוניות. תופעת לוואי חיובית מאד. לא רחוק היום בו הטיפול נגד מגרנות ייעשה באמצעות בוטוקס.

למה חשובה מיומנות הרופא?

הבחירה במרפאה איכותית להזרקת בוטוקס חשובה מאד ליעילות הטיפול. מיומנות וניסיון הרופא שמבצע את הטיפול קובע את התוצאה הסופית שלו. זאת מכיוון שיש לבחור בקפידה את מינון ונקודות ההזרקה של הבוטוקס על מנת לשתק את השרירים הנכונים – אלו שיוצרים את הקמטים בפנים. רק מומחה לטיפול בבוטוקס יכול להבטיח טיפול ברמה גבוהה. הטיפול נעשה באמצעות מזרק בעל מחט קטנה ביותר ולוקח רבע שעה בממוצע. למרות שאין צורך בהרדמה מקומית, קיימות משחות להרגעת האזורים המטופלים באמצעות הבוטוקס.

איזה קמטים ניתן להעלים?

הטיפול נעשה כמובן כנגד קמטים המושפעים מתנועת השרירים. הקמטים הללו בדרך כלל לא מגיעים בגיל צעיר במיוחד. המבנה הטבעי של העור, החשיפה הגבוהה לשמש וקמטים סטטיים נוספים אינם מתאימים לטיפול באמצעות הזרקת בוטוקס. אך העובדה היא כי באמצעות טיפול הזרקת בוטוקס ניתן לשפר את המראה האישי בצורה משמעותית. לכן, אפילו בגיל מבוגר מאד הטיפול נעשה רבות. עיקר האזורים שנהנים מטיפול באמצעות בוטוקס הם המצח, גבות, צידי העיניים והצוואר.

מתי וכמה זמן התוצאה תישמר?

שינוי משמעותי ניתן לראות מספר ימים לאחר הטיפול. לאחר שבועיים התוצאה תהיה סופית. וגם תופעות הלוואי שקורות רק ב-1% מהמקרים מסתיימות לרוב אחרי שבועיים. בכל מקרה, בשבועיים הללו אתם נמצאים תחת פיקוח של המרפאה אשר סיפקה לכם את הטיפול. בתום ארבעה חודשים המצב מתחיל לחזור והקמטים נראים שוב על הפנים, בהדרגה. מגיע הזמן לבצע את הטיפול שוב. ולמרות זאת, טיפול של מספר דקות אשר תקף כמעט לחצי שנה – מהווה יתרון גדול. טיפול של פעמיים בשנה – והוא מחזיר אתכם שנים רבות אחורה. זו לא פרסומת, זו עובדה.

הוספת מאמר לאתר?

    קידום אתרים מקצועי בגוגל קידום אתרים מקצועי בגוגל
    דילוג לתוכן