הובלות

הובלות הינו ענף פופולארי במדינת ישראל. מאות משפחות עוברות מדי יום דירה. מאות חברות ועסקים עוברים מדי יום אל משרדים חדשים. אלפי חנויות ושווקים משתמשים מדי יום בחברות הובלות על מנת להביא אספקה חדשה. כל זאת ועוד הופך את ענף הובלות לתחרותי ומבוקש. בין השירותים שניתנים ע"י חברות הובלות – מדובר בהובלת דירות, משרדים, משטחים והובלות מיוחדות לפריטים יקרי ערך. כמו בכל ענף, קיימות חברות יותר טובות ופחות טובות. היתרון הוא כי רובן, או לפחות החלק המקצועי של שבהן, מספקות ביטוח הובלות – תמורת תוספת תשלום סמלית.

חברות הובלות בירושלים רבות הבינו כי לא די בביצוע הובלות בלבד, והתחילו לספק גם שירותים נלווים כמו אריזה מקצועית, פירוק והרכבה, שירותי מנוף, אחסנה במחסנים הפרטיים של החברה ועוד. השירותים הנלווים הללו כמובן בתוספת תשלום – אך בכלל לא בשמיים. אם אתם רוצים לחסוך, עדיף שתוציאו את כל הרהיטים והציוד החוצה בעצמכם, אך תבחרו בעסק איכותי ומקצועי. האלטרנטיבה הזאת עדיפה על שירות כולל אך ירוד. ובכל זאת, אל תתפשרו על ביטוח הובלות – הדבר רק יגרום למובילים שלכם, מי שהם לא יהיו, להתייחס לציוד שלכם בצורה עדינה יותר.

מומלץ לעשות מעבר דירה מוקדם בבוקר כאשר אתם רעננים. על גבי האריזות כדאי לסמן את הדברים השבירים, יקרי הערך ועוד. זאת על מנת לתת למובילים לדעת איפה לשים ולחבר כל ארגז בתוך המשאית על מנת למנוע כמה שיותר תזוזות. כדאי אף לסמן באיזה חדר לשים כל ארגז, גם זאת על מנת להקל על המובילים ולעשות לכם סדר. חשוב לסדר ולארגן את הכול מראש – שירות הובלות לא אמור לחכות לכם.

הגורמים המשפיעים על עלות הובלה

הובלות במודיעין הינו שירות עם מגוון גורמים אשר יכולים להשפיע על המחיר של השירות. מלבד זאת, המחיר יכול להשתנות בעשרות אחוזים בין חברה לחברה. אם אתם נמצאים בלחץ ומזמינים שירות הובלות ברגע האחרון או שמדובר בתקופת עומס בתחום מעבר הדירה, חברות רבות יכולות לנצל זאת ע"י הצעת מחיר גבוהה מהרגיל. לכן, מומלץ לבצע השוואת מחירים ולקבל מספר הצעות מחיר מחברות הובלות מקצועיות הפועלות באזור המגורים שלכם.

תקופת המעבר – חודשי יולי-אוגוסט שמהווים שיא הקיץ ידועים כעמוסים במעבר הדירות. לכך מספר סיבות. בחודשים יולי-אוגוסט כל התלמידים והסטודנטים מסיימים את הלימודים ויוצאים לחופש הגדול – וזאת בדיוק הזדמנות נהדרת לבצע את מעבר הדירה. הרי שלא נעים להעביר את הילדים מסגרת באמצע שנת הלימודים. בתקופה הזאת, שירותי הובלות מקבלות הרבה יותר הזמנות ולכן המחיר בכל הענף עולה. עלייה שיכולה להגיע לעשרות אחוזים. על מנת שהחברה לא תפריז יתר על המידה עם המחיר, כדאי מאד לבצע את השוואת המחירים. זה הפתרון האידיאלי.

זמן וקושי העבודה – גודל ההובלה משפיע על המחיר. כמות מובילים בצוות ובהתאם לכמות הציוד שיש להעביר המחיר משתנה. לפעמים יש צורך לשלוח משאית קטנה ולפעמים משאית גדולה או לחלופין שתי משאיות הובלות. ככל שהציוד כבד יותר, ככל שמספר הקומות גדול יותר וככל שהנגישות אל הדירה רחוקה יותר – המחיר עולה. בניין ללא מעלית גם כן מעלה את המחיר – בהתאם לקומה בה נמצאת דירתכם. העברה מקומת קרקע בוודאי שונה בתכלית מהעברה בדירה בקומה רביעית ללא מעלית. הפרמטרים תקפים לא רק לדירה הישנה, אלה גם לדירה החדשה אליה צריך להעמיס את כל הציוד.

מרחק נסיעה – המרחק בין הדירה החדשה לדירה הישנה הוא גורם נוסף המרכיב את הצעת המחיר של כל חברת הובלות משטחים מקצועית. בוודאי שמעבר מעיר לעיר יהיה יקר יותר ממעבר בתוך העיר. במיוחד בזמן עליית מחירי הסולר. יחד עם זאת, המרחקים בארץ קטנים יותר ממרחקים בחו"ל – ולכן הפרמטר אינו גורם שיעלה את המחיר בצורה משמעותית.

שירותים נלווים – חברות הובלות רבות מספקות היום שירותים נלווים. מלבד ביטוח הובלות אשר יכול להביא לתוספת במחיר – אך בלעדיו לא מומלץ לבצע את מעבר הדירה. בין היתר שירותי אריזה, פירוק והרכבת ארונות, אחסנה, שירותי מנוף ועוד. כל השירותים הללו ניתנים בתוספת מחיר ומשפיעים על המחיר הסופי של העסקה. יחד עם זאת, אם חברה אחרת תספק לכם שירות מנוף או אריזה, המחיר סביר להניח בסופו של דבר ייצא גבוהה יותר.

הוספת מאמר לאתר?

    קידום אתרים מקצועי בגוגל קידום אתרים מקצועי בגוגל
    דילוג לתוכן